Biuro prasowe

Informacje prasowe

Materiały dla mediów

Kontakt dla mediów

Grzegorz Frągnowski
Content Marketing Specialist

Public Bridge sp. z o.o
gf@publicbridge.pl
tel.: 71 377 52 81
www.publicbridge.pl

drukujwersja txt

Najnowsze trendy DUKA na WIOSNĘ 2012

18 stycznia 2012

Nowa kolekcja DUKA zachęca do zaaranżowania wiosennych akcentów w domowej przestrzeni oraz wprowadza do niej naturalną harmonię poprzez dominującą zieleń i motywy roślinne. Po zimie nadchodzi czas na wielkie odświeżenie, w którym pomogą nowe propozycje dekoracji takich, jak świece i świeczniki, tekstylia i poduszki. W tym roku projektanci DUKA proponują design nawiązujący w swej odsłonie do ściegów krawieckich i dekoracji wykonanych niczym na drutach. Wraz z ociepleniem klimatu do naszych domów wkrada się coraz więcej światła, dlatego w wiosennej kolekcji DUKA znajdą się również nowe serie akcesoriów pomagających utrzymać porządek i czystość. W nadchodzącym sezonie DUKA wprowadzi jednocześnie długo oczekiwaną kolekcję mebli barowych BROOKLYN.

Naturalne dekoracje

W dekoracjach DUKA na WIOSNĘ 2012 dominują motywy roślinne, prezentowane w serii tekstyliów LISA, na poduszkach LIV i LISBET. W tym sezonie popularna seria BASICA zostanie zaprezentowana w zieleni.

Knit trend
Motyw robienia na drutach i szydełkowania to jeden z najnowszych trendów w designie użytkowym, szeroko wykorzystanym w propozycjach projektantów DUKA na wiosnę 2012. Niczym zrobione na drutach motywy warkoczy przewijają się przez serię LILY, którą współtworzą poduszki i świeczniki na tealighty, kubki LISETTE oraz świece PRIME.

Dla miłośników prostszych form DUKA zaprezentuje w nowej kolekcji również naczynia LOA zdobione motywem w paski.

Najnowsze trendy
W kolekcji WIOSNA 2012 pojawi się nowa, minimalistyczna seria białej porcelany LIFE. Doskonale uzupełni ją śmiały design produktów ORIGAMI – misy na owoce oraz ceramicznych pojemników do przechowywania żywności.

Meble BROOKLYN to seria składająca się z kilku propozycji stołków oraz stolika barowego.

Powiększona seria DUKA CARE
Miłośnicy natury docenią nowe akcesoria kuchenne, jak biodegradowalne sztućce do sałaty z serii DUKA CARE oraz wykonane z włókien bambusowych kubki, talerze, salaterki, miski i tace z tej samej linii. Zaletą produktów z DUKA CARE jest niezwykła trwałość, przy jednoczesnej możliwości szybkiego rozkładu po 18 miesiącach w warunkach składowania odpadów.

Kuchnia w kolorach
Zwolennicy kolorów docenią nową serię niebieskich, zielonych, szarych i białych kubków STOCKHOLM oraz multikolorową trzepaczkę BAKE IT. Silikonowa kolekcja BAKE IT pojawi się w nadchodzącym sezonie w odcieniach zieleni i żółci. W tych samych kolorach wejdą do kolekcji wybrane produkty z serii KITCHENBASIC: cedzak z melaminy, wyciskacze do cytrusów oraz misa do przygotowywania potraw. Całość uzupełni seria tekstyliów PRIME w kratę oraz w paski.

Wiosenne porządki
W najnowszej kolekcji znajdą się propozycje produktów pomocnych w trzymaniu w ryzach kuchennego rozgardiaszu, a wśród nich uzupełniające serię KITCHENBASIC pojemniki na płyn do naczyń i mydło, szczotka do naczyń oraz kosze na śmieci. Szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się także specjalna szczotka do ziemniaków z tej samej serii.

Dekoracja domu
W kolekcji wiosennej DUKA na uwagę zasługują również nowe propozycje dekoracji, które pomogą odświeżyć domową przestrzeń po zimie, wśród nich: wazony LOVISA, latarenki LILLY, diamenty do dekoracji oraz pierścienie na serwetki LO, kolorowe świeczniki SELMA, pływające szklane świeczniki SARA, świece sowy z serii AGDA.