Biuro prasowe

Informacje prasowe

Materiały dla mediów

Dla dziennikarzy:

Logowanie

Rejestracja

Kontakt dla mediów

Ewelina Kocenda
Marketing Content Specialist

Public Bridge sp. z o.o
ek@publicbridge.pl
tel.: 71 377 52 81
www.publicbridge.pl

drukujwersja txtpdf

Jesień na sposób skandynawski - trendy i inspiracje w nowej kolekcji DUKA Jesień 2017

31 lipca 2017

Jak wiele potrafi wnieść jesień w skandynawskim stylu do domu udowadnia właśnie najnowsza kolekcja DUKA. Poszukiwacze jesiennych skarbów znajdą w niej kolory ziemi i zbiorów, naturalne tekstury i nieregularne kształty, a także geometryczne wzory etno. Całe bogactwo tej intensywnej pory roku DUKA zawarła w kilku trendach, które były inspiracją do powstania najnowszej kolekcji przedmiotów użytku codziennego. 

GEOETNO

Kolory, kontrasty, etniczne wzory i naturalne materiały to specyfika trendu GEOETNO. Pomyślana zgodnie z nim musztardowa żółć poduszki SOL ożywi wnętrze, a jej naturalny splot oraz frędzle sprawią, że stanie się ono wyjątkowo przytulne. Pojemnik CANDY w tym samym kolorze będzie kolejnym jasnym punktem w kuchni lub jadalni, a jego nowoczesny design dodatkowo podniesie estetykę miejsca, w którym go postawimy.

Kamionkowa forma LASSE to stylowe połączenie intensywnej czerwieni ze śmietankową bielą, dzięki któremu kuchnia zostanie wzbogacona o piękny, a przy tym praktyczny przedmiot. Gładki ceramiczny ramekin z linii MANS w głęboko granatowym kolorze będzie zaś stanowił piękną oprawę dla jesiennych sufletów ze śliwką. O tym, że szczegół ma znaczenie przekonują natomiast kolory i etniczne nadruki na bawełnianych ściereczkach i rękawicach kuchennych z linii SOL.  

ORGANIC COCOON   

Trend ORGANIC COCOON to zwrot w stronę natury i tego, co organiczne, zarówno pod względem wzornictwa, jak i użytych materiałów. Czyż nie za tym dzisiaj coraz bardziej tęsknimy? Lniany obrus LINNEN w terakotowym kolorze jest prosty, surowy i piękny – jakby stworzony przez samą Matkę Naturę. Podobnie bawełniane, grube kosze NATURAL SCANDI, w których można umieścić małe i większe przedmioty, a których zawsze jest pod dostatkiem w naszych domach. Utrzymane w stonowanej kolorystyce bieżniki ROOTA i BLOM pomogą zbudować klimat naturalności i spokoju w jadalni, a wraz z porcelaną spod znaku BRASKA stworzą zupełnie nieszablonową aranżację w naszym domu.

Artystyczny rys zapewnią wnętrzu produkty porcelanowe z linii RUTA w odcieniach błękitu i indygo ze złotymi wykończeniami. Produkty z linii BRASKA zaskakują zarówno niepospolitą kolorystyką, jak i sposobem nakładania barwnika, za sprawą którego każda miska i każdy kubek zamienia się w prawdziwe dzieło sztuki. Pełna uroku prostota ściereczek i rękawic kuchennych z linii FISKBEN podbije natomiast serca miłośników kolorystycznego minimalizmu.

MIDNIGHT GARDEN

Delikatność, subtelność i nawiązania do flory i fauny to motywy przewodnie trendu MIDNIGHT GARDEN. I podobnie jak w ogrodzie o zmierzchu wszystko łagodnieje, cichnie i szykuje się do nocy, tak produkty z linii BLOM swoją kolorystyką i florystycznymi wzorami dają przyjemność oczom i spokój głowie. Róże, fiolety i burgundowa czerwień, w towarzystwie zieleni i czerni, zostały zaprojektowane, by tworzyć jak najlepszą atmosferę dla wieczornego relaksu.

SCANDIC FEELING

Czerń, biel, prostota i minimalizm to słowa klucze dla wszystkich miłośników skandynawskiego designu. Jego cechy, jak w soczewce, skupia trend SCANDIC FEELING. Białej lampy na drewnianych nogach z linii NATURAL SCANDII oraz lampionu SOL pozornie nic nie wyróżnia, oprócz tej specyficznej prostoty, o którą przecież nam tu chodzi i która potrafi zdziałać cuda w naszych wnętrzach. Każdy przedmiot w naszym domu może i powinien być piękny – taki właśnie jest ażurowy koszyk na pieczywo z linii BASIC. Problem z małymi przedmiotami w domu? Do przechowywania ich w dobrym stylu posłuży pojemnik porcelanowy TAJMA oraz – będące nie lada ozdobą – kosze z trawy morskiej SEAGRASS.

Dla wszystkich osób, czujących skandynawski design w jego zadziornej, metalowej odsłonie, niewątpliwie interesującą propozycją okaże się stolik oraz wisząca lampa z linii MODERN SCANDII. Prostą formą i wykończeniami w kolorze chłodnej szarości odznaczają się drewniane deski do krojenia MAPLE.
O tym zaś, że nie należy bać się czerni w kuchni przekonuje pojemnik na oliwę BOLL. Rustykalne elementy w kuchni świetnie się sprawdzają – zwłaszcza gdy mają w sobie skandynawski sznyt – a tak jest właśnie w przypadku zestawu słoików na przyprawy RUSTIC GREY. Klasycznie dobrze natomiast będzie w każdej kuchni wyglądać solniczka i pieprzniczka z linii WAREWOOD.  

 

Załączniki: