Biuro prasowe

Informacje prasowe

Materiały dla mediów

Dla dziennikarzy:

Logowanie

Rejestracja

Kontakt dla mediów

Grzegorz Frągnowski
Content Marketing Specialist

Public Bridge sp. z o.o
gf@publicbridge.pl
tel.: 71 377 52 81
www.publicbridge.pl

drukujwersja txtpdf

FIKA FLORYD – skandynawskie przyjemności z marką DUKA

24 stycznia 2019

Designerska kolekcja FIKA FLORYD to efekt współpracy marki DUKA ze szwedzką projektantką My Floryd Welin. Nowa kolekcja FIKA FLORYD z graficznymi borówkami to artystyczna interpretacja idei skandynawskich przyjemności. W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym aspektem życia. Marka DUKA, ze względu na swoje szwedzkie korzenie, dumnie pielęgnuje ten element. Filozofia Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu. 

Tegoroczną kolekcję zaprojektowała My Floryd Welin, szwedzka projektantka specjalizująca się we wzornictwie przemysłowym. Swoją edukację poświęciła różnym dziedzinom sztuki i designu, w tym projektowaniu ceramiki. W 2012 roku stworzyła własną markę – FLORYD a Swedish story.

Jak twierdzi sama projektantka – Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu. Czas na kawę i przekąskę oraz rozmowy ze znajomymi. Bo to, co naprawdę lubią Szwedzi, to FIKA!

Przyjemne kolory oraz stylistyka lat 50-70 mają podkreślać odnajdywanie czasu dla siebie, swoich bliskich, a także emanują pozytywną energią i optymizmem. Kolekcja umili chwile spędzane przy kawie oraz swoim urokiem ociepli każde wnętrze.

Na serię FIKA FLORYD składają się naczynia ceramiczne, akcesoria i tekstylia dostępne w dwóch motywach – czerwonej borówki oraz niebieskiej jagody – inspirowanych szwedzką naturą i tradycyjnym skandynawskim wzornictwem. Wybór tych owoców nie jest przypadkowy. Szacuje się, że jagody w Szwecji zajmują ponad 75 000 km2 (to trzy razy więcej, niż całkowita powierzchnia Sycylii), natomiast czerwoną borówkę bez problemu można znaleźć w każdym skandynawskim iglastym lesie.

Osoby ceniące sobie ład i organizację, z pewnością docenią efektowne pojemniki z drewnianymi pokrywkami. Sprawdzą się podczas przechowywania ulubionej kawy, liści lub torebek herbaty oraz sypkich przypraw.

Kawa i herbata najlepiej będą smakowały w pojemnym kubku, a śniadanie czy drobne przekąski pięknie wyeksponują tematyczne miski i talerze. Kolekcje uzupełniają tace, podkładki, ręczniki kuchenne, torby, obrusy oraz serwetki. Kolekcja FIKA FLORYD została zaprojektowana w taki sposób, by każdy element robił wrażenie, zarówno indywidualnie jak i w zestawie.

Kolekcja zadebiutuje 24 stycznia 2019 w sieci sklepów stacjonarnych oraz w sklepie internetowym www.duka.com

Załączniki: